Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministerstvo zahraničí má dva nové náměstky člena vlády

 

Do funkce náměstků člena vlády byli na ministerstvu zahraničních věcí k 1. srpnu 2018 jmenováni Lukáš Kaucký a Tomáš Petříček.

Vznik dvou míst náměstků člena vlády pro MZV byl schválen Vládou ČR 15. července 2018 v rámci tzv. systemizace. Tyto změny byly provedeny bez nároku na zvyšování státního rozpočtu.  

Lukáš Kaucký (36 let) působil na ministerstvu zahraničních věcí v pozici náměstka od roku 2014 do konce roku 2017. Na ministerstvo zahraničních věcí přichází nyní z pozice předsedy dozorčí rady Dopravního podniku Hlavního města Prahy. V průběhu své kariéry působil mimo jiné jako vrchní ředitel kabinetu na ministerstvu zdravotnictví nebo jako vedoucí kanceláře poslance Evropského parlamentu Jiřího Havla. Lukáš Kaucký získal titul PhDr. na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru historie.  

Tomáš Petříček (36 let) přichází na ministerstvo zahraničních věcí z pozice poradce člena Evropského parlamentu, kde pracoval s několikaměsíční přestávkou od roku 2014 až dosud. V roce 2017 své působení v Evropském parlamentu přerušil a po dobu sedmi měsíců byl náměstkem člena vlády na ministerstvu práce a sociálních věcí. V průběhu své kariéry pracoval mimo jiné na Magistrátu hlavního města Prahy nebo byl členem představenstva společnosti Želivská provozní. V letech 2012 - 2014 také působil jako externí vyučující na Karlově univerzitě na Fakultě sociálních věcí, kde v roce 2014 získal titul PhD v oboru mezinárodních vztahů. 

 

Na MZV v současné době ve vedení působí dva náměstci člena vlády a pět odborných náměstků:  

Lukáš Kaucký, náměstek člena vlády 

Tomáš Petříček, náměstek člena vlády 

Jakub Dürr, náměstek pro řízení sekce evropské  

Tomáš Kryl, náměstek pro řízení sekce ekonomicko-provozní 

Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární 

Ivo Šrámek, náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální 

Martin Tlapa, náměstek pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce

.