Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Petříček se rozloučil se súdánským velvyslancem
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Petříček se rozloučil se súdánským velvyslancem

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček přijal dne 20. srpna 2018 rezidentního velvyslance Súdánu Ahmeda Abdelrahmana M. H. Swar Eldahaba, který svou misi v ČR koncem tohoto měsíce ukončí.

Náměstek Petříček poděkoval súdánskému velvyslanci za vynikající spolupráci, která přispěla k prohloubení vzájemné hospodářské kooperace, nastartování spolupráce mezi parlamenty obou zemí a přispěla k rozvoji spolupráce v oblasti archeologického výzkumu.

Velvyslanec Eldahab vysvětlil, že chystané uzavření velvyslanectví Súdánu v Praze je motivováno čistě ekonomickými důvody v souvislosti s rozpočtovými omezeními súdánské vlády. Súdán je nucen uzavřít i několik dalších diplomatických misí ve světě. Náměstek Petříček zdůraznil, že ČR tohoto kroku lituje a doufá, že v budoucnu bude možné rezidentní diplomatické zastoupení Súdánu v Praze opět obnovit.

Náměstek Petříček a velvyslanec Eldahab se shodli, že přes uzavření velvyslanectví mají ČR a Súdán nadále zájem na rozvoji vzájemných vztahů. Pro ČR bude od září příslušné velvyslanectví Súdánu ve Vídni.

.