Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Hamáček přijal generálního tajemníka OBSE
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Hamáček přijal generálního tajemníka OBSE

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček přijal dne 7. září 2017 v Černínském paláci generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Thomase Gremingera, který se v Praze účastní 26. zasedání Ekonomického a enviromentálního fóra OBSE.

Ministr Hamáček vyjádřil potěšení nad tím, že Praha mohla opětovně hostit zasedání Ekonomického a environmentálního fóra OBSE a konstatoval, že vláda ČR si stanovila digitalizaci jako jednu z hlavních priorit. 

Generální tajemník Greminger poděkoval vládě ČR za podporu OBSE a vyjádřil názor, že Praha by mohla být více využívána pro nejrůznější akce OBSE. Přivítal i zvažovaný záměr ČR ucházet se o předsednictví OBSE v r. 2021.

Debata se dále zaměřila na otázku budoucího předsednictví OBSE, na nevyřešené konflikty v prostoru OBSE, reformu této organizace a na příspěvek ČR k její činnosti. ČR má v současné době 19 zástupců v misích OBSE, většina jich působí na Ukrajině. 

Ekonomické a environmentální fórum (EEF) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), jehož závěrečné zasedání se tradičně koná v Praze, je stěžejní aktivitou druhé – ekonomické a environmentální dimenze OBSE. 

Tématem letošního fóra byla „Podpora ekonomického pokroku a bezpečnosti v oblasti OBSE prostřednictvím inovací, rozvoje lidského kapitálu a řádné správy jak veřejného, tak i soukromého sektoru“, a to zejména v kontextu přechodu na digitální ekonomiku.

Ministr Hamáček přijal generálního tajemníka OBSE.

Ministr Hamáček přijal generálního tajemníka OBSE.

.