Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa a Yemi A.D. diskutovali s vítězi Cen SDGs
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa a Yemi A.D. diskutovali s vítězi Cen SDGs

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR hostilo 17. září 2018 kulatý stůl pro zástupce firem a nevládních organizací, jejichž projekty uspěly v letošním ročníku Cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje). Akci zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Účastníci kulatého stolu, mezi kterými byli například autor aplikace Záchranka, ředitel iniciativy Skutečně zdravá škola či zástupkyně společnosti Siemens, oceněné za výroční zprávu o společenských dopadech její činnosti, diskutovali o tom, jak SDGs promítají do své činnosti, jak vnímají pokrok ČR v oblasti udržitelného rozvoje a co udělat pro vyšší informovanost veřejnosti o této problematice. Akce se zúčastnil také tanečník, podnikatel a SDG ambasador Yemi A.D.

Kulatý stůl organizovaly Asociace společenské odpovědnosti a Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Ministerstvo zahraničí je také partnerem Cen SDGs, které se konají od r. 2017 a jsou jimi oceňovány firmy, nevládní organizace a veřejné instituce za to, že svou činností přispívají k naplňování SDGs.

SDGs byly přijaty v OSN v r. 2015. Zahrnují 17 cílů v hospodářské, sociální a environmentální oblasti, které chce OSN naplnit do r. 2030. SDGs směřují k dosažení rozvoje, který nepůjde na úkor přírody ani společnosti a umožní tak naplnění potřeb současné generace, aniž by ohrožoval potřeby generací budoucích. V ČR jsou SDGs naplňovány prostřednictvím Strategického rámce Česká republika 2030 (www.cr2030.cz).

Náměstek Tlapa a Yemi A.D. diskutovali s vítězi Cen SDGs

Náměstek Tlapa a Yemi A.D. diskutovali s vítězi Cen SDGs

.