Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Miloslav Stašek se setkal se zástupci Moldavska
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Miloslav Stašek se setkal se zástupci Moldavska

 

Státní tajemník Miloslav Stašek přijal dne 26. září 2018 státní tajemnici Ministerstva hospodářství a infrastruktury Moldavské republiky Iulianu Drăgălin a státního tajemníka Ministerstva zemědělství, regionálního rozvoje a životního prostředí Moldavské republiky Vasile Luca.

Během jednání partneři hovořili o možnostech posílení vzájemné obchodní a ekonomické spolupráce a aktuálních trendech v oblasti ekonomické diplomacie. Také diskutovali bilaterální spolupráci včetně rozvojové pomoci, kterou Česká republika poskytuje Moldavsku. Dále se dotkli tématu vztahů EU a Moldavska a vnitropolitické situace v Moldavsku před tamními parlamentními volbami, které se budou konat příští rok v únoru.

Jednání potvrdilo vynikající úroveň vzájemných vztahů a podporu, kterou Česká republika Moldavsku poskytuje bilaterálně i v rámci Evropské unie.

Státní tajemnice Iuliana Drăgălin a státní tajemník Vasile Luca navštívili Českou republiku u příležitosti 4. zasedání česko-moldavské Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci, které se ve dnech 26. a 27. září 2018 koná na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Státní tajemnice Drăgălin této komisi spolupředsedá.

Státní tajemník Miloslav Stašek se setkal se zástupci Moldavska.

Státní tajemník Miloslav Stašek se setkal se zástupci Moldavska.

.