Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek na konferenci „Krajané v době globalizace“
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek na konferenci „Krajané v době globalizace“

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přednesl úvodní projev na konferenci „Krajané v době globalizace“, kterou pořádá ve dnech 27. – 28. září 2018 v Národním muzeu v Praze krajanská platforma Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.

"V poslední době se snažíme s krajany pracovat výrazněji nejen v oblasti veřejné diplomacie a v prezentaci České republiky v zahraničí, ale i v oblasti ekonomické diplomacie," uvedl ve svém úvodním projevu státní tajemník Stašek. Krajanům rovněž poděkoval za šíření dobrého jména Česka v zahraničí a připomněl význam krajanských spolků při vzniku samostatného československého státu v roce 1918. "Při vzniku samostatné republiky krajanská komunita žijící v zahraničí, především ve Spojených státech, ale i ve Francii a v Anglii, hrála důležitou úlohu. Bez její pomoci a snahy by vznik Československa byl jenom stěží představitelný," zdůraznil státní tajemník Stašek.

V průběhu konference dále vystoupí předseda Stálé komise Senátu pro krajany v zahraničí Tomáš Grulich, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek a řada hostů z řad Čechů žijících v zahraničí i odborníků na krajanskou problematiku. Na konferenci bude rovněž pěti krajanům předáno „Ocenění za dlouholetou činnost pro krajanské komunity“.

Mezinárodní setkání zahraničních Čechů se koná od roku 1998 v Praze každé dva roky. Podrobný program a bližší informace naleznete na www.zahranicnicesi.com.

galerie

Státní tajemník Stašek na konferenci „Krajané v době globalizace“

.