Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Panel Východního partnerství k reformě veřejné správy
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Panel Východního partnerství k reformě veřejné správy

 

Náměstek ministra zahraničních věcí pro bezpečnost a multilaterální záležitosti Martin Povejšil spolu se zvláštní zmocněnkyní pro Východní partnerství Janou Lolic-Šindelkovou otevřeli spolu se zástupci ESVA a Evropské komise expertní panel Východního partnerství k reformě veřejné správy.

Česká republika se připravuje na 10leté výročí oslav Východního partnerství a i nadále přistupuje k aktivně k předávání zejména své transformační zkušenosti spolu s decentralizací nejen Ukrajině a Gruzii, ale i Arménii, Ázerbájdžánu, Moldavsku a Bělorusku. ČR tedy významným způsobem přispívá k naplňování reformních závazků stanovených ve 20 prioritách do roku 2020.

V pořadí již čtrnáctý Panel se věnoval zásadním tématům i z pohledu ČR, tedy odbourávaní administrativních překážek pro občany i podnikatele. Panelu se zúčastnily nejen všechny partnerské země Východního partnerství, ale i zástupci některých členských států EU (Spojené království, Rumunsko, Estonsko, Polsko, Slovensko, Rakousko). Pohled zástupců partnerských zemí Východního partnerství byl doplněn o legislativně expertní stanoviska OECD/SIGMA, která pravidelně kontroluje stav reforem v partnerských zemích.

Nedílnou součástí zlepšovaní služby občanům je i IT gramotnost a s ni související digitalizace procesu statní a veřejné správy. S konceptem Smart City seznámila účastníky v rámci výjezdního zasedaní do Hradce Králové expertní skupina složená z představitelů kraje, města a regionální agentury Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI).

galerie

Panel Východního partnerství k reformě veřejné správy

.