Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kryl otevřel Honorární konzulát ČR v Pobřeží slonoviny
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kryl otevřel Honorární konzulát ČR v Pobřeží slonoviny

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Kryl dne 12. listopadu 2018 slavnostně otevřel Honorární konzulát České republiky v Abidžanu. Během své cesty do Pobřeží slonoviny náměstek Kryl dále uskutečnil konzultace na ministerstvu zahraničních věcí a diskutoval v regionální pobočce Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky o průběhu realizace společného projektu ČR a Itálie na západě Pobřeží slonoviny.

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Kryl společně s ministrem zahraničních věcí Pobřeží slonoviny Amon-Tanohem slavnostně otevřeli v Abidžanu, hlavním městě Pobřeží slonoviny, honorární konzulát ČR. „Zřízením konzulátu se pro ČR otevírá cesta k posílení obchodní výměny a rozvoji spolupráce v oblasti bezpečnosti,“ uvedl náměstek Kryl. Novému českému konzulovi Mory Diané poděkoval za jeho dosavadní příspěvek k rozvoji vzájemné spolupráce a oficiálně mu předal konzulský patent. Honorární konzul Diané následně ve svém projevu stručně představil ČR jako stabilní zemi v srdci Evropy a tradiční strojírenskou základnu střední Evropy. Ve své funkci by se rád zaměřil zejména na posílení vzájemné obchodní spolupráce. 

Náměstek Kryl během své návštěvy Pobřeží slonoviny uskutečnil konzultace na ministerstvu zahraničních věcí. „ČR vrací do frankofonní Afriky,“ zdůraznil náměstek Kryl a uvedl, že vidí potenciál pro rozvoj ekonomické spolupráce v oblasti mechanizace zemědělství a strojírenství. Pobřeží slonoviny představuje možnost pro české firmy diverzifikovat své obchodní partnery. Čeští podnikatelé mohou těžit z přítomnosti honorárního konzula, který je velmi dobře etablován v místním byznysu. Pobřeží slonoviny naopak hledá zahraniční partnery pro rozvoj zpracovatelských odvětví. 

Dalším tématem cesty náměstka Kryla byla migrace a jednání se zástupcem Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). ČR v Pobřeží slonoviny společně s Itálií financuje projekt Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) zaměřený na reintegraci navrátilců a podporu osob bez státní příslušnosti, který je plně v souladu s českou politikou prevence migrace prostřednictvím řešení problémů v zemi původu.

galerie

Náměstek Kryl otevřel Honorární konzulát ČR v Pobřeží slonoviny

.