Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přivítal na MZV amerického historika Timothy Snydera
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přivítal na MZV amerického historika Timothy Snydera

 

Historik Timothy Snyder vystoupil v Černínském paláci s přednáškou na téma „Národní státy a Evropa, 1918 a 2018“. Úvodní slovo pronesl ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR hostilo přednášku renomovaného amerického historika Timothy Snydera na téma „Národní státy a Evropa, 1918 a 2018“, který v Černínském paláci hovořil o osudu národních států, které vznikly po první světové válce, a rovněž o tom, jak je téma národní suverenity v současné době využíváno populisty v boji proti evropské integraci.

Přednášku uvedl ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček. „Jako kdyby se historie opakovala. Nárůst nacionalismu a populismu je dnes jedním z hlavních problémů, kterým musí čelit svoboda a demokracie v Evropě,“ uvedl v souvislosti se stým výročím konce první světové války ministr Petříček ve své zdravici.

Přednášku spolupořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s Ústavem mezinárodních vztahů a Institutem věd o člověku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen).

galerie

Ministr Petříček přivítal na MZV amerického historika Timothy Snydera

.