Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa přijal tuniskou velvyslankyni Karimu Bardaoui
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa přijal tuniskou velvyslankyni Karimu Bardaoui

 

Hlavním bodem jednání byly nadcházející meziministerské konzultace, které náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa povede ve dnech 10. až 12. prosince 2018 v Tunisku.

Konzultace na úrovni náměstků ministrů zahraničních věcí jsou zavedeným, periodicky se opakujícím formátem  a navazují na konzultace se státním tajemníkem pro ekonomickou diplomacii Hatemem Ferdžáním, jež se v dubnu t.r. odehrály v Praze. Hattem Ferdážní bude i tentokrát hlavním partnerem náměstka Tlapy, se kterým bude jednat o modalitách rozvoje bilaterální relace a některých regionálních otázkách. Náměstek Tlapa bude v průběhu pracovní návštěvy též přijat tuniským premiérem  Youssefem Chahedem a setká se zástupci dvou největších podnikatelských svazů – CONECT (Confédération des Entreprises Citoyennes de Tunisie) a UTICA (Union Tunisienne de l´Industrie, du Commerce et de l´Artisanat.)  
Tuniská strana se zajímá o české zkušenosti s moderními metodami řízení ekonomické diplomacie, náměstek Tlapa na dané téma bude přednášet před posluchači diplomatické akademie tamějšího ministerstva zahraničních věcí.

.