Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

náměstek Tlapa
Foto: Media Events Company
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Politické konzultace náměstka Tlapy v Ottawě

 

Ve dnech 22. a 23. ledna 2018 uskutečnil náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa politické konzultace v kanadské Ottawě. Hlavním tématem konzultací byly otázky obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Kanadou, mezinárodní bezpečnost a spolupráce na poli inovací a vědy.

Návštěvu kanadského hlavního města zahájil náměstek Tlapa bilaterálním jednáním se zástupkyní náměstka ministryně zahraničních věcí, paní Stephanie Beck, s níž probíral témata rozvojové spolupráce, českou účast v Posílené předsunuté přítomnosti (eFP, ve spolupráci s Kanadou) v Lotyšsku nebo možnosti vycházející z Komplexní hospodářské a obchodní dohody (CETA) mezi Kanadou a EU. Následovala setkání na téma mezinárodní bezpečnosti s kanadským zástupcem náměstka ministryně zahraničních věcí Markem Gwozdeckym. Náměstek Tlapa poté přijal pozvání na pracovní oběd organizovaný náměstkem ministryně zahraničních věcí Ianem Shugartem. Oběda se zúčastnil i vrchní ředitel Leigh Sarty, zástupkyně náměstka pro evropské záležitosti Stephanie Beck, zástupce náměstka Marek Gwozdecky a vrchní ředitel pro obchodní vyjednávání David Usher.

Odpolední program zahrnoval pracovní schůzku na Ministerstvu pro inovace, vědu a ekonomický rozvoj s výkonným ředitelem Innovation Canada Danem Hermanem, Marie-Hélène Légaré, generální ředitelkou sekce vědy a výzkumu, a Danielem Dufourem, ředitelem pro vnější vztahy. Rozšíření investic společnosti Bombardier v České republice bylo tématem jednání s Pierrem Pyunem, viceprezidentem pro vládní záležitosti společnosti a Alice Trudelle, manažerkou pro vládní záležitosti Bombardier.

Druhý den návštěvy se náměstek Tlapa setkal s náměstkem ministra mezinárodního obchodu Timothy Sargentem. Partneři jednali o možnostech ekonomických a obchodních vztahů mezi Kanadou a ČR a také o příležitostech poskytovaných dohodou CETA.

.