Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Diplomatic Cup
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatic Cup 2018

 

Třetí ročník sportovně-charitativní akce Diplomatický pohár 2018/Diplomatic Cup 2018 proběhne ve středu 13. června 2018. Štafetový běh čtyřčlenných družstev na 4x5 km, složených z řad diplomatů a pracovníků MZV ČR se uskuteční v pražském parku Stromovka. Výtěžek akce, která se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR, půjde prostřednictvím organizace Světlo pro svět na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích.

Jedinečné spojení diplomacie, sportu a dobročinnosti obsahuje Diplomatický pohár 2018/Diplomatic Cup 2018, který se uskuteční v Praze již potřetí. Ve středu 13. června 2018 se na start štafetového běhu na 4x5 km parkem Stromovka postaví pracovníci diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních organizací, zahraničních kulturních institutů a středisek a českého Ministerstva zahraničních věcí, které je spoluorganizátorem akce.

Účast na Diplomatického poháru ať už v aktivní roli běžců nebo fanoušků nabídne mezinárodní diplomatické komunitě, která působí v Praze, sportovní zážitek a neformální společenskou atmosféru. Jejím smyslem je také dobročinnost v podobě finanční podpory neziskové organizace Světlo pro svět, která je hlavním charitativním partnerem Diplomatického poháru. Světlo pro svět se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích. Organizace systematicky podporuje práva osob se zdravotním postižením a přispívá ke zlepšení kvality života lidí s různou formou postižení v nejméně rozvinutých zemích světa.

Akce je součástí největšího štafetového běhu v České republice O2 Pražská štafeta 4x5, jehož se zúčastní celkem osm tisíc amatérských běžců včetně firemních a korporátních společností, své zástupce na trati i v zázemí bude mít také řada institucí ze státního sektoru a obchodních komor. Hlavním organizátorem Diplomatic Cup 2018 je vedle MZV společnost RunCzech, největší pořadatel běžeckých akcí v ČR.


DIPLOMATIC CUP 2018

KDY: středa 13.6.2018 start 18.00

KDE: park Stromovka, start a cíl: areál Výstaviště Holešovice

KDO: běžci z řad diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních organizací, zahraničních kulturních institutů a středisek a českého Ministerstva zahraničních věcí

TRAŤ: 4x5 km okruh od Průmyslového paláce parkem Stromovka a zpět

DOPROVODNÝ PROGRAM: piknik, koncert, party, hezký večer


Pravidla pro účast:

Čtyřčlenné týmy pro štafetový běh s úseky po pěti kilometrech mohou být složeny jako výhradně ženské týmy, výhradně mužské nebo smíšené. Týmy jsou klasifikovány v jedné kategorii bez ohledu na jejich složení. Podmínkou účasti je zdravotní způsobilost a věk nad 18 let.

Diplomatický pohár je otevřen pracovníkům Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Podmínkou účasti pro pracovníky diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních vládních organizací a zahraničních kulturních institutů a středisek je jejich registrace/evidence Diplomatickým protokolem Ministerstva zahraničních věcí ČR (včetně registrovaných rodinných příslušníků a místních sil).

Týmy mohou být tvořeny běžci z různých misí/organizací. Diplomatické zástupce mohou doplnit také honorární konzulové registrovaní Diplomatickým protokolem nebo může být složena štafeta z honorárních konzulů různých států.

V každé štafetě musí být minimálně tři účastníci splňující podmínky příslušnosti k úřadu (diplomatické misi, konzulárnímu úřadu, mezinárodní vládní organizaci nebo MZV).

Všichni členové týmu musí být amatérští běžci, nikoliv profesionální nebo elitní běžci.

Registrace účastníků budou verifikovány Diplomatickým protokolem MZV.

.