Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na Mnichovské bezpečnostní konferenci

Kdy: 15.02.2019 - 17.02.2019 , Kde: Mnichov

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude 16. a 17. února 2019 zastupovat Česko na Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde vystoupí v panelu s názvem „Může se Evropa sama ubránit v éře velké mocenské konkurence? Budování schopnosti kontinentu jednat v 21. století“. Konference se tradičně zúčastní celá řada hlav států vlád, ministrů zahraničních věcí a obrany či představitelů mezinárodních organizací.

Mezi hlavní témata letošního ročníku konference patří role Evropy jako globálního hráče, včetně bezpečnostní spolupráce mezi EU a NATO. Pozornost bude věnována také situaci na Blízkém východě, konfliktům v Afghánistánu, Iráku a Mali nebo problematice kontroly zbrojení. Mnichovská konference, která patří mezi největší a nejprestižnější akce svého druhu, se koná v hotelu Bayerischer Hof již po padesáté páté. 

Na okraj konference uskuteční ministr Petříček několik bilaterálních jednání se zahraničními partnery. Setká se s ministrem zahraničí Litvy Linasem Linkevičiusem, ministrem zahraničí Mongolska Damdinem Tsogtbaatarem nebo ministrem zahraničí Gruzie Davidem Zalkalianim.

.