Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček navštíví Ženevu

Kdy: 25.02.2019 - 26.02.2019 , Kde: Ženeva

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 25. – 26. února Ženevu. Na okraj prvního zasedání během členství ČR v Radě OSN pro lidská práva bude šéf české diplomacie jednat s Vysokou komisařkou OSN pro lidská práva Michelle Bacheletovou a generálním ředitelem Mezinárodní organizace práce (ILO) Guy Ryderem. Ministr Tomáš Petříček v Ženevě rovněž vystoupí v rámci dárcovské konference pro Jemen.

Rada OSN pro lidská práva je nejdůležitějším mezivládním lidskoprávním orgánem OSN. Česká republika byla jejím členem zvolena v říjnu 2018 na tříleté období (2019 – 2021). Během svého členství bude ČR věnovat vysokou pozornost zemím, kde dochází k závažnému porušování lidských práv, a bude podporovat preventivní roli Rady. O českých prioritách v Radě bude ministr zahraničních věcí jednat s Vysokou komisařkou Michelle Bacheletovou.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v Ženevě zároveň setká s generálním ředitelem Mezinárodní organizace práce (ILO) Guy Ryderem, se kterým bude jednat o spolupráci s ILO, jejímž zakládajícím členem před 100 lety bylo také Československo. Tématem jednání bude také podpora nezávislých zaměstnaneckých odborů v nesvobodných zemích. Na závěr své návštěvy vystoupí šéf české diplomacie na 3. dárcovské konferenci pro Jemen, kde přislíbí pokračování české humanitární pomoci.

.