Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Brexit 1
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference „Brexit jako zrcadlo Evropy“

Kdy: 05.04.2019 , Kde: Černínský palác, Praha

Právnickou konferenci „Brexit jako zrcadlo Evropy“ uspořádá 5. dubna 2019 Česká společnost pro evropské a srovnávací právo ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR v Černínském paláci.

Necelé tři roky poté, co si Britové v referendu těsnou většinou odhlasovali, že chtějí opustit Evropskou unii, zbývá do faktického vystoupení Británie z EU jen pár týdnů – mělo by k němu dojít 29. března 2019.

Britský parlament sice vyloučil možnost „tvrdého“ brexitu, zároveň však, alespoň prozatím, odmítá jedinou dohodu, se kterou je Unie ochotna dále pracovat. Soudní dvůr připustil možnost odvolání vystoupení, je však vůbec představitelné, že by si Spojené království vše rozmyslelo a rozhodlo se zůstat? V úvahu připadá také prodloužení lhůty pro vystoupení. Co by to znamenalo pro blížící se volby do Evropského parlamentu? A až Spojené království skutečně z Unie vystoupí, jaké důsledky bude mít tato událost pro občany, pro ekonomiku, pro státy, pro mezinárodní vztahy, pro Evropu a pro svět?

Na tyto a mnohé další otázky budou účastníci konference hledat odpovědi pouhý týden po datu plánovaného brexitu, o němž se ještě neví, zda nastane či nikoliv. Mezi řečníky budou odborníci z diplomacie, evropských institucí, akademické sféry i advokacie.

Finální program konference a přihlašovací formulář je k dispozici od 1. března 2019 na následujícím odkazu:

.