Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác večerní
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Třetí ročník mezinárodní Pražské konference o sociální Evropě

Kdy: 28.03.2019 - 01.04.2019 , Kde: Černínský palác, Praha

Třetí ročník Pražské konference o sociální Evropě proběhne 28. února a 1. března 2019 v Černínském paláci. Konference se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka.

Digitalizace výroby i služeb zásadně promění trh práce. Potud panuje shoda mezi politiky i podnikateli, levicí i pravicí, starými i novými členskými státy Evropské unie. Mezinárodní Pražská konference o sociální Evropě je  fórem, kde se k debatě o evropské sociální politice setkávají  zástupci starých a nových členských států Unie. Cílem pořadatelů akce - Masarykovy demokratické akademie zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v ČR a Nadace pro evropská progresivní studia (FEPS) je podpora debaty o cestách k posílení společných prvků sociální politiky v Evropské unii.

Na konferenci vystoupí náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař,  bývalý evropský komisař pro sociální věci László Andor, tajemnice Evropské odborové konfederace Liina Carr, rektorka brněnské Mendelovy univerzity a expertka na mezinárodní zdanění profesorka Danuše Nerudová, předsedkyně Nadace pro evropská progresivní studia a evropská poslankyně Maria João Rodrigues nebo předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Celý program konference můžete nalézt níže.

.