Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přivítá nizozemského ministra zahraničí Bloka

Kdy: 06.03.2019 11:00 - 11:20 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se ve středu 6. března 2019 setká v Černínské paláci s ministrem zahraničních věcí Nizozemského království Stefem Blokem, který přijíždí na pracovní návštěvu ČR. Tématy jednání budou bilaterální vztahy mezi ČR a Nizozemskem, aktuální otázky v rámci EU či brexit.

Z unijních témat se ministři zahraničních věcí budou věnovat důsledkům brexitu včetně přípravy na tzv. tvrdý brexit. Řešit budou další spolupráci mezi V4 a Beneluxem. V rámci zahraničněpolitických témat budou šéfové české a nizozemské diplomacie hovořit o situaci ve Venezuele, problematice dodržování lidských práv ve světě a posilování odolnosti EU v oblasti kybernetické bezpečnosti a boji proti dezinformacím. Tématem bude také připomenutí 350 výročí úmrtí J. A. Komenského, a s tím spojené rozšíření stálé expozice v Naardenu.   

 

Informace pro média: 

11.00 – 11.20      Tisková konference ministrů Petříčka a Bloka (čeština – angličtina s tlumočením) 

Příchod novinářů na recepci Černínského paláce nejpozději do 10.40 hod.  

Účast pouze po předchozí písemné akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do úterý 5. března 2019 do 12:00 hodin na hana_adamcova@mzv.cz 

Vhodný oděv podmínkou. 

.