Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

OSN vlajka
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na globálním zasedání v New Yorku se bude diskutovat o rovnosti žen a mužů

Kdy: 11.03.2019 - 22.03.2019 , Kde: New York

Zasedání Komise OSN pro postavení žen proběhne v New Yorku ve dnech 11. – 22. března 2019. Jedná se o globální platformu pro hodnocení pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů. Delegaci České republiky povede ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Součástí delegace je také vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková a ambasadorka Cílů udržitelného rozvoje OSN Taťána Gregor Brzobohatá.

Letošní zasedání bude věnováno tématu sociální ochrany a přístupu k veřejným službám. Česká republika na zasedání uspořádá dva semináře. První bude zaměřen na práci s mládeží v souvislosti s prevencí sexuálního a partnerského násilí. Na druhém semináři představí aktuální změny v oblasti rodinné politiky a podpory dostupnosti různých forem péče. Na seminářích Česká republika spolupracuje mj. s Francií, Norskem, Novým Zélandem, UNFPA či Světovou asociací skautek. 

Zasedání Komise OSN pro postavení žen se pravidelně účastní přes 8 tisíc delegátů a delegátek, včetně přibližně 80 ministrů a ministryň. Jedná se o jedno z nejprestižnějších a nejdůležitějších zasedání, která každoročně v rámci OSN probíhají. Zasedání zahájí generální tajemník OSN António Guterres, který považuje podporu genderové rovnosti za svou prioritu.

.