Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček navštíví Velkou Británii

Kdy: 19.03.2019 - 20.03.2019 , Kde: Manchester, Velká Británie

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 19. a 20. března 2019 Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Šéf české diplomacie na úvod své návštěvy slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Manchesteru. Druhý den návštěvy absolvuje v Londýně, kde bude jednat s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem.

Ministr Tomáš Petříček během své cesty do Velké Británie v úterý 19. března 2019 slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Manchesteru a setká se s českými krajany. Jednat bude také se starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem o možnostech regionální spolupráce.

Ve středu 20. března bude ministr zahraničních věcí ČR jednat s britským protějškem Jeremy Huntem. Hlavními tématy schůzky budou ochrana zájmů českých občanů po brexitu, další spolupráce obou zemí, kybernetická bezpečnost a spolupráce v NATO. Ministr Petříček rovněž absolvuje návštěvu Královského institutu mezinárodních vztahů Chatham House, kde vystoupí s přednáškou na téma budoucí bezpečnostní spolupráce mezi EU a Velkou Británií po brexitu.

MZV ČR otevírá nový Generální konzulát ČR v Manchesteru především z důvodu lepšího servisu pro české občany, kteří žijí v severní části Spojeného království a potřebují konzulární služby. Dalším důvodem je významný potenciál rozvoje obchodně ekonomických vztahů a také silná vědecká a inovativní komunita v této části země.

.