Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa navštíví Etiopii

Kdy: 20.03.2019 - 23.03.2019 , Kde: Addis Abeba

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa navštíví ve dnech 20. – 22. března 2019 Etiopii. V Addis Abebě bude jednat s náměstkem ministra zahraničních věcí a s ministrem zdravotnictví Etiopie. S náměstkem ministra financí a ekonomické spolupráce prodiskutuje současnost a budoucnost české rozvojové spolupráce v Etiopii. Na půdě Ethiopian Civil Service University přednese přednášku o české ekonomické diplomacii v Africe a zúčastní se zahájení veletrhu MEDEXPO.

Mezi hlavní témata jednání náměstka ministra zahraničních věcí ČR Martina Tlapy s náměstkem ministra zahraničních věcí Markosem Tekle Rike v rámci 7. kola pravidelných dvoustranných politických konzultací bude patřit rozvoj česko-etiopských vztahů se zaměřením na možnosti ekonomické spolupráce, perspektivy rozvojové spolupráce a společné zhodnocení politicko-bezpečnostní situace v oblasti Afrického rohu. S ministrem zdravotnictví Amirem Aman Hagos projedná náměstek Tlapa možnosti účasti českých firem z oblasti zdravotnického průmyslu na modernizaci etiopského zdravotnictví prostřednictvím vládních tendrů a zakázek. Současnost a budoucnost programu české rozvojové spolupráce v Etiopii bude zvláštním tématem jednání náměstka Tlapy s náměstkem ministra financí a ekonomické spolupráce Admasu Nebebe. Etiopie je jednou z prioritních zemí české rozvojové spolupráce.

Náměstek Martin Tlapa v rámci své cesty také podpoří české podnikatele v sektoru zdravotnictví, v jejichž doprovodu se zúčastní slavnostního otevření veletrhu MEDEXPO Africa v Addis Abebě, který se zaměřuje na moderní trendy ve zdravotnictví. Před studenty Ethiopian Civil Service University předstoupí s přednáškou na téma Česká ekonomická diplomacie v Africe.

.