Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady - léto
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček navštíví Itálii

Kdy: 27.03.2019 - 28.03.2019 , Kde: Itálie

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček absolvuje ve dnech 27. a 28. března 2019 cestu do Itálie. Šéf české diplomacie nejdříve slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Miláně a následně bude v Římě jednat s ministrem zahraničních věcí Itálie Enzo Moavero Milanesim.

Na úvod návštěvy Itálie ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček slavnostně zahájí činnost Generálního konzulátu ČR v Miláně, druhém největším městě Itálie. Ministerstvo zahraničních věcí ČR jej zřizuje z důvodu lepšího servisu pro občany ČR a podpory vzájemného obchodu a českých firem v italském regionu, který patří mezi nejbohatší a nejvýznamnější v Evropě.

Šéf české diplomacie bude během své dvoudenní návštěvy dále jednat s italským ministrem zahraničních věcí. Hlavními tématy jednání budou česko-italské vztahy a aktuální evropská témata včetně brexitu a migrace. Ministr Petříček se v Římě setká také s předsedkyní zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Martou Grandeovou a vystoupí v think-tanku Instituto Affari Internazionali (IAI).

.