Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Charitativní akce ve prospěch komunitního centra Hájek

Kdy: 10.04.2019 , Kde: Hájek

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček s chotí Ivou pořádají ve středu 10. dubna 2019 charitativní akci ve prospěch komunitního centra, které má vzniknout v areálu františkánského kláštera Hájek. Na akci jsou pozváni zástupci diplomatického sboru.

Komunitní centrum má vniknout v areálu zdevastovaného františkánského kláštera Hájek a jeho základním posláním bude péče a práce s duševně postiženými. Cílem je rovněž propojit aktivity centra s místní komunitou a učinit z něj místo setkávání.

Samotný františkánský klášter leží v katastru obce Červený Újezd zhruba 17 km od Prahy. Klášter se zahradou a loretánskou kaplí je poutním místem, které s Prahou spojuje poutní cesta vedoucí z pražské Lorety a lemovaná 20 kaplemi.

V 18. století po této cestě prošlo až 60 tisíc poutníků ročně. Loretánská kaple kláštera patří mezi nejstarší v Čechách. V období komunistického režimu sloužil Hájek podobně jako řada dalších českých klášterů jako sběrný tábor pro představitele církví. V 90. letech byl areál navrácen františkánům ve velmi špatném stavu.

.