Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Budova Černínského paláce ze zahrady
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček vystoupí na konferenci k budoucnosti práce

Kdy: 16.04.2019 , Kde: Černínský palác, Praha

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček vystoupí na Národní tripartitní konferenci, která se koná v úterý 16. dubna 2019 v Černínském paláci u příležitosti uplynutí sto let od založení Mezinárodní organizace práce (ILO). Konferenci k tématům Budoucnost práce a Mezinárodní standardy práce pořádá Českomoravská konfederace odborových svazů ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR.

Koncept trvalého míru, založeného na sociální spravedlnosti, byl obsažen již ve Versailleské smlouvě, která definitivně ukončila první světovou válku. Tehdejší Československo v roce 1919 aktivně podpořilo vznik ILO – v současnosti jediné agentury OSN, která sdružuje vlády, zaměstnavatele a zaměstnance 187 států světa. Úmluvy přijaté v rámci jedinečného tripartitního procesu garantují minimální standardy důstojné práce a jsou pro země, které je ratifikují, závazné. 

 

Informace pro média:

9.00 hod Zahájení konference

Josef Středula, předseda ČMKOS

Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí

Moussa Oumarou, zástupce generálního ředitele MOP

 

Následují panelové diskuse viz. přiložený program konference.

 

Konference je otevřena mediím po celou dobu konání. Příchod novinářů na recepci Černínského paláce nejpozději do 8.45 hodin. 

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do pondělí 15. dubna 2019 do 14.00 hodin na: mariana_wernerova@mzv.cz

přílohy

Program konference 402 kB pdf (Acrobat dokument) 12.4.2019

.