Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahájí seminář „Česká republika a lusofonní svět: současnost a budoucnost spolupráce“

Kdy: 24.04.2019 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zahájí ve středu 24. dubna 2019 společně s ministrem zahraničních věcí a komunit Kapverd Luisem Tavaresem a státní tajemnicí zahraničních věcí a spolupráce Portugalska Teresou Ribeiro v Černínském paláci seminář věnovaný Společenství portugalsky mluvících zemí (CPLP).

První diskusní panel zaměřený na obchodně-ekonomické vztahy České republiky se zeměmi CPLP. Druhý diskusní panel představí vzájemnou spolupráci v oblastech vzdělání, vědy či kultury.

CPLP je sdružení devíti států (Angola, Brazílie, Kapverdy, Guinea-Bissau, Mosambik, Portugalsko, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Východní Timor a Rovníková Guinea) s úředním jazykem portugalštinou a více jak 270 miliony obyvatel, kterému v současné době předsedají Kapverdy. V listopadu 2016 Česká republika získala v CPLP pozorovatelský status, díky kterému má další nástroj k rozvoji vzájemných vztahů.


Informace pro média:

13.30 hod.                 Zahájení konference


Následují panelové diskuse viz přiložený program konference.

Konference je otevřena mediím po celou dobu konání. Příchod novinářů na recepci Černínského paláce nejpozději do 13.00 hodin.

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do úterý  23. dubna 2019 do 16.00 hodin na: hana_klucarova@mzv.cz

.