Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na pracovní návštěvě v Bruselu

Kdy: 13.05.2019 - 14.05.2019 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede 13. a 14. května 2019 českou delegaci na zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu. Hlavními tématy jednání budou aktuální vývoj v Libyi a situace v oblasti Sahelu. Jednání Rady bude předcházet schůzka ministrů zahraničních věcí států EU a zemí Východního partnerství. Během druhého dne návštěvy Bruselu se ministr zúčastní konference k 10. výročí Východního partnerství a bude zastupovat ČR na společném jednání ministrů zahraničí a obrany států EU.

Rada pro zahraniční věci se v diskusi o Libyi zaměří na aktuální politický, bezpečnostní a humanitární vývoj v zemi. V debatě věnované Sahelu ministři projednají humanitární a rozvojovou pomoc poskytovanou ze strany Evropské unie. Sahelu bude věnováno také společné jednání ministrů zahraničních věcí a ministrů obrany členských států EU s ministry uskupení G5 Sahel (Burkina Faso, Čad, Mali, Mauritánie, Niger). Společné setkání ministrů zahraničí a obrany se dále bude věnovat aktuálním otázkám spolupráce s NATO se zaměřením na hybridní hrozby a stálou strukturovanou spolupráci.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček si v Bruselu připomene také 10. výročí Východního partnerství. V pondělí proběhne ministerská schůzka s partnery ze zemí Východního partnerství, v úterý pak oslavy vyvrcholí mezinárodní konferencí.

.