Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na startu Diplomatic Cup 2019

Kdy: 26.06.2019 , Kde: Praha, Stromovka

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se ve středu 26. června 2019 postaví na start Diplomatického poháru 2019/Diplomatic Cup 2019, který se koná již počtvrté v pražském parku Stromovka. V netradiční roli běžce tak ministr Petříček společně se svou paní Ivou aktivně podpoří sportovně-charitativní akci v podobě štafetového běhu na 4x5 km určeného  pro diplomaty a pracovníky MZV ČR. Její výtěžek půjde prostřednictvím organizace Světlo pro svět na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích.

4. ročníku Diplomatického poháru 2019/Diplomatic Cup 2019 se zúčastní na 40 týmu z 15 zemí světa a 2 mezinárodních organizací. Vedle sportovního zážitku a neformální atmosféry má akce také mezinárodní charitativní rozměr v podobě finanční podpory neziskové organizace Světlo pro svět, která je hlavním charitativním partnerem Diplomatického poháru.

Světlo pro svět se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích. Organizace systematicky podporuje práva osob se zdravotním postižením a přispívá ke zlepšení kvality života lidí s různou formou postižení v nejméně rozvinutých zemích světa.

Hlavním organizátorem Diplomatic Cup 2019 je vedle MZV společnost RunCzech, největší pořadatel běžeckých akcí v ČR.

 

Informace pro média:

18.00 – 20.00                Diplomatic Cup 2019 (Výstaviště Holešovice, park Stromovka)

 

Kontaktní osoba pro media v místě konání: Michal Bucháček, tel. +420 731 638 827

Pro mediální pokrytí akce je nezbytná akreditace u pořadatele - společnosti RUNCZECH.

.