Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra zahraničí Martin Povejšil
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra Povejšil na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu

Kdy: 15.07.2019 , Kde: Brusel

Náměstek ministra pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Martin Povejšil se dne 15. července 2019 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci.

Rada pro zahraniční věci bude zahájena úvodním vystoupením vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federiky Mogheriniové, jež bude věnováno zejména aktuálnímu vývoji v Súdánu, na Ukrajině, v Etiopii a ve Venezuele.

Diskuse o Íránu se zaměří na aktuální vývoj v zemi a na možnosti mezinárodního společenství přispět k řešení íránské krize. Jednání poslouží ke zvážení dalších kroků v souvislosti s  dohodou JCPOA a tlakem sankcí Spojených států.   

V debatě věnované Iráku ministři projednají dosavadní přístup EU k zemi, především s cílem podpořit reformní úsilí irácké vlády. Rada zřejmě projedná také bezpečnostní situaci v Iráku, včetně jejího regionálního rozměru.

Ministři se dále budou věnovat současnému vývoji ve Středoafrické republice s cílem zvýšit viditelnost a efektivitu podpory EU státním orgánům a institucím ve Středoafrické republice.

Rada projedná také aktuální problematiku vnějších aspektů migrace.

Jednání s moldavským ministrem zahraničí Nicolae Popescem bude reflektovat situaci po posledním vývoji v Moldavsku a unijní podporu reformnímu úsilí nové moldavské vlády.

.