Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společné zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky ve Valticích

Kdy: 11.11.2019 , Kde: Valtice

Již sedmé společné zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky se uskuteční 11. listopadu 2019 ve Valticích. Hlavními tématy jednání bude spolupráce ve V4 a Slavkovském formátu, situace v Sýrii, aktuální vývoj v otázce brexitu a integraci zemí západního Balkánu do EU.

Česko-slovenské mezivládní konzultace budou zahájeny slavnostním uvítacím ceremoniálem na nádvoří valtického zámku. Po krátkém plenárním jednání ve formátu celých vlád se uskuteční oddělená bilaterální jednání předsedů vlád a jednotlivých rezortních ministrů. Ministra zahraničních věcí zastoupí náměstek Martin Povejšil, jehož partnerem na slovenské straně bude státní tajemník František Ružička.

S ohledem na probíhající předsednictví ČR ve Visegrádské skupině se bude hovořit o nejbližších společných akcích a také budoucnosti této spolupráce. Podobné zaměření bude mít také diskuse k Slavkovskému formátu. Rozhovor by se měl dále soustředit na situaci v Sýrii po turecké vojenské intervenci, aktuální vývoj v otázce brexitu či integraci zemí západního Balkánu do unijních struktur.

Následovat bude pracovní oběd a celá akce bude zakončena tiskovou konferencí předsedů vlád, na níž bude jako již tradičně představeno společné prohlášení.

.