Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček vystoupí na konferenci „Czernin Security Forum“

Kdy: 20.11.2019 - 21.11.2019 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček vystoupí na „Czernin Security Forum“, které se bude v Černínském paláci konat ve dnech 20. až 21. listopadu 2019. Konferenci pořádá za podpory MZV a NATO Ústav mezinárodních vztahů. Hlavním tématem letošního ročníku je kontrola zbrojení.

Letošní ročník konference je koncipován jako expertní příspěvek k probíhající politické debatě o kontrole zbrojení ve světě („Taking a Global Look at Security and Arms Control“). Současný režim kontroly zbrojení byl nastaven v době studené války a aktuálně prochází krizí.

Na akci vystoupí ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, náměstek ministra zahraničí pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Martin Povejšil a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Ondřej Ditrych.

Ze zahraničních hostů se konference zúčastní například Ronald J. Bartek, který v 80. letech vedl za americkou stranu jednání o jaderném odzbrojení (eliminační protokol INF) nebo Tina Tannenwald, autorka oceňované knihy „The Nuclear Taboo: The United States and the Nonuse of Nuclear Weapons Since 1945“.

 

Informace pro média:

Konference probíhá v angličtině.

Program najdete v příloze.

Kontakt pro média: mlickova@iir.cz

přílohy

PROGRAM - Czernin Security Forum 4 MB pdf (Acrobat dokument) 19.11.2019

.