Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na zasedání Rady FAC v Bruselu

Kdy: 09.12.2019 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude 9. prosince 2019 v Bruselu zastupovat Českou republiku na zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC). Hlavními tématy jednání ministrů zahraničních věcí členských států EU budou vztahy EU - Afrika, posilování a ochrana lidských práv a efektivnější fungování společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU.

Cílem diskuse ministrů o aktuální situaci v Africe je zhodnocení vztahů mezi EU a Africkou unií s výhledem na nadcházející ministerské setkání EU a Africké unie, které by se mělo uskutečnit počátkem příštího roku ve rwandském Kigali, a v rámci přípravy na summit EU a Africké unie v Bruselu koncem příštího roku.

Na debatě o posilování a ochraně lidských práv budou ministři zahraničních věcí EU řešit na negativní trendy v oblasti lidských práv, potlačování svobody médií, pronásledování obránců lidských práv a občanské společnosti. Jednání Rady proběhne den před Mezinárodním dnem lidských práv mimo jiné z iniciativy ČR. Během neformálního oběda projedná Rada efektivnější fungování společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU.

Na okraj Rady pro zahraniční věci se v neděli 8. prosince 2019 uskuteční setkání ministrů zahraničních věcí V4 a zemí Beneluxu.

.