Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Polské republiky
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Polské republiky

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal 8. ledna 2019 velvyslankyni Polské republiky Barbaru Ćwioro. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a jejich další rozvoj, hospodářská spolupráce nebo priority polské velvyslankyně, která svou misi v České republice zahájila v září loňského roku.
 

Státní tajemník a polská velvyslankyně se shodli na tom, že vztahy obou zemí jsou vynikající, což dokládá mimořádná intenzita vzájemných kontaktů v poslední době. Prezident Zeman navštívil loni po svém znovuzvolením jako druhou zemi právě Polsko, předsedové vlád spolu jednali v červenci v Karlových Varech a v říjnu ve Varšavě. V listopadu pak proběhly mezivládní konzultace v Praze. V letošním roce očekáváme ještě intenzivnější kontakty, což souvisí s českým předsednictvím ve Visegrádské skupině od poloviny roku 2019.  

Velmi dobře se rozvíjí také hospodářská spolupráce obou zemí, celkový obrat vzájemného zahraničního obchodu překračuje 20 miliard eur ročně a Polsko je pro Českou republiku třetím nejvýznamnějším obchodním partnerem. Právě podpora hospodářské spolupráce bude patřit k prioritám polské velvyslankyně, která se chce zaměřit především na regiony.

.