Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přijal novou velvyslankyni Gruzie
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přijal novou velvyslankyni Gruzie

 

Dne 24. ledna 2019 přijal ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček novou velvyslankyni Gruzie Mariam Rakviashvili v souvislosti se zahájením její diplomatické mise v České republice.

Ministr Petříček uvedl, že bilaterální vztahy mezi Českou republikou a Gruzií lze bez váhání označit za velmi dobré. Bilaterální kontakty na všech úrovních jsou časté a přínosné a obě země sdílejí stejné či velmi podobné názory na řadu klíčových otázek. Potenciál k dalšímu rozvoji vzájemných vztahů vidí v oblasti obchodně-ekonomické spolupráce.

Ministr Petříček zdůraznil, že Česká republika bude i nadále podporovat integrační úsilí Gruzie na cestě do evropských a euroatlantických struktur a že považuje mírové řešení, založené na respektování gruzínské nezávislosti, suverenity a územní celistvosti, za jediný způsob jak zajistit spravedlivé a trvalé ukončení konfliktu.

Velvyslankyně Rakviashvili poděkovala za dlouhodobou podporu její zemi, pokud jde o územní celistvost i ambice na integraci do EU a NATO, jež zůstává hlavní prioritou Gruzie. Vyjádřila naději, že ministr Petříček v tomto roce Gruzii navštíví.

Ministr Petříček přijal novou velvyslankyni Gruzie.

Ministr Petříček přijal novou velvyslankyni Gruzie.

.