Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kaucký na politických konzultacích v Albánii
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kaucký na politických konzultacích v Albánii

 

Náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký navštívil ve dnech 29. – 31. ledna 2019 hlavní město Albánské republiky Tiranu. Cesta se uskutečnila za účelem politických konzultací, jejichž hlavním tématem bylo především očekávané zahájení přístupových rozhovorů mezi EU a Albánií. Rozhovory se dále týkaly příprav cesty ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka do Albánie.

Na ministerstvu zahraničních věcí byl náměstek Kaucký přijat náměstkyní ministra pro Evropu a zahraniční věci Artemis Dralovou, která vyjádřila vděčnost za pokračující podporu ČR v integračních snahách Albánie a ostatních zemí západního Balkánu. Během setkání byly oceněny velmi dobré vztahy mezi Českou republikou a Albánií. Oba partneři vyjádřili vůli vzájemné vztahy dále rozvíjet.

Konkrétní otázky spolupráce v oblasti obchodu a cestovního ruchu projednával náměstek Kaucký s vrchní ředitelkou pro politické a strategické záležitosti Mimozou Halimiovou.

Náměstek Kaucký se během své návštěvy také setkal s předsedou parlamentního výboru pro integraci Gencem Pollem. Tématem jejich jednání byl vnitropolitický vývoj Albánie, legislativní změny a reforma justice.

.