Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Dohoda mezi MZV a MMR o vysílání zaměstnanců a spolupráci při propagaci ČR v zahraničí
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dohoda mezi MZV a MMR o vysílání zaměstnanců a spolupráci při propagaci ČR v zahraničí

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová podepsali dne 4. února 2019 na Úřadu vlády, společně se státními tajemníky obou ministerstev Miloslavem Staškem a Zdeňkou Pikešovou, dohodu o spolupráci mezi MZV a MMR. Dohoda definuje podmínky vysílání a působení zaměstnanců agentury Česká centrála cestovního ruchu -  CzechTourism na zastupitelských úřadech a zásady spolupráce při zajišťování efektivní podpory cestovního ruchu a cílené propagace ČR v zahraničí.

„Dohoda se týká především vzájemné součinnosti obou ministerstev tak, aby propagace cestovního ruchu v zahraničí byla ještě efektivnější a česká značka byla ještě viditelnější. Chceme maximálně využít tento potenciál. Od dohody také očekáváme, že přinese nejen lepší podmínky pro činnost zaměstnanců agentury v zahraničí, ale i úspory v těch zahraničních městech, kde dojde k přestěhování na zastupitelský úřad,“ uvedla po podpisu dohody ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Cílená a efektivní propagace České republiky, co by atraktivní turistické destinace je významným prvkem zvyšování přílivu zahraničních turistů a potažmo přílivu zahraničního kapitálu do České republiky v oblasti cestovního ruchu, což je nedílnou součástí podpory našeho budoucího růstu a prosperity. Ministerstvo pro místní rozvoj je v tomto směru pro nás klíčovým partnerem,“ sdělil po podpisu dohody ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

„Koordinovaná a sofistikovaná podpora značky Česká republika je velmi důležitá nejen pro incomingovou turistiku, ale také pro její celkové zviditelnění v zahraničí. Dohoda umožní efektivnější využití synergií mezi oběma našimi resorty ve prospěch propagace českých tradic, kultury a gastronomie, podpoří sportovní a ekonomickou diplomacii a zvýraznění českých sportovních osobností v zahraničí, a to jak u profesionálních zahraničních partnerů, tak u široké laické veřejnosti po celém světě“, dodal šéf české diplomacie.

Dohoda byla uzavřena v souladu se zákonem  zahraniční službě a mezinárodním právem. Nastavuje principy vzájemné koordinace aktivit mezi ministerstvy pro místní rozvoj a zahraničních věcí při efektivním fungování sítě zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Jejím cílem je rovněž usnadnit spolupráci mezi zastupitelskými úřady České republiky a zaměstnanci agentury CzechTourism v zahraničí.

.