Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přijal bavorského ministra pro evropské záležitosti Herrmanna
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přijal bavorského ministra pro evropské záležitosti Herrmanna

 

Ministr zahraničí Tomáš Petříček přijal bavorského ministra pro spolkové a evropské záležitosti Floriana Herrmanna 7. února 2019 v Černínském paláci. Přijetí navázalo na nedávné setkání ministrů v Bavorské Rudě.

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček a ministr pro evropské a spolkové záležitosti a média Bavorska Florian Herrmann ocenili současný stav česko-bavorského sousedství a rozvoj přeshraniční spolupráce. Ministr Petříček zdůraznil, že Bavorsko je pro Českou republiku důležitým partnerem ve vědě, výzkumu a ve vyspělých technologiích. „Rádi bychom s Bavorskem prohlubovali spolupráci v oblasti vyspělých technologií a vesmírných programů, ale máme zájem i o rozvoj klastrové politiky,“ zmínil na úvod jednání ministr Petříček.

Oba ministři se bavili o nadcházejícím předsednictví České republiky ve skupině V4 ve vztahu k Bavorsku a vyměnili si informace o stavu příprav na brexit. Zároveň hovořili o zlepšení dopravního spojení mezi Plzní a Mnichovem. „V mnoha oblastech naše spolupráce funguje velice dobře. Je to například v bezpečnostní oblasti a školské a univerzitní výměně. Měli bychom se však zaměřit i na oblasti, které ještě tolik rozvinuty nejsou. Zvláště společné projekty podporované z evropských fondů,“ uvedl ministr Herrmann. Dále se věnovali tématům rozvoje regionů, podpoře lokálních start-upů, přípravě společných akcí k 30. výročí pádu železné opony a také administrativním obtížím základní školy v Železné Rudě při zájmu o výuku dětí z Bavorské Železné Rudy.

.