Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek v Kambodži
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek podpořil v Kambodži český návrh na výstavbu nemocnic

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek byl dne 5. března 2019 přijat  ministrem zdravotnictví Kambodže Mam Bunhengem a setkal se se zástupcem státního tajemníka Ministerstva hospodářství a financí Kambodže Hem Vandym, aby podpořil návrh českých firem na výstavbu regionálních  zdravotnických zařízení.

Státní tajemník Stašek na jednáních s ministrem zdravotnictví Mam Bunhengem i zástupcem státního tajemníka Hem Vandym odkazoval na referenční projekty realizované v Laosu nebo Papui Nové Guiney konsorciem firem zahrnujících řadu českých dodavatelů a podporu ze strany Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Jejich zástupci měli během obou setkání příležitost svou nabídku a koncept projektu představit. 


Návrh projektu vychází z priorit rozvoje kambodžského zdravotnictví a konkrétním způsobem doplňuje tradiční česko-kambodžskou spolupráci v tomto sektoru. Současně je příkladem nového přístupu a snah o zapojení soukromého sektoru do plnění rozvojových cílů s podporou státu (zde prostřednictvím EGAP).


Kambodža je jednou z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR a sektor zdravotnictví je zahrnut do bilaterálního programu spolupráce na roky 2018-2023. Vyvrcholením dlouhodobé angažovanosti ČR v rozvoji kambodžského zdravotnictví (vč. programu MEDEVAC) bylo, když Česká republika v r. 2017 obdržela od kambodžské vlády prostřednictvím České rozvojové agentury Řád Sahametrei Thnak Tepidin. Státní tajemník Stašek v dané souvislosti zdůraznil, že ČR je připravena rozvoj kambodžského zdravotnictví podpořit i dalšími nástroji, které nabízí náš systém zahraniční rozvojové spolupráce.

Státní tajemník Stašek v Kambodži

Státní tajemník Stašek v Kambodži

Státní tajemník Stašek v Kambodži

Státní tajemník Stašek v Kambodži

 

.