Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

SDGs
Foto: © OSN
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ceny SDGs napoví, kdo jsou čeští lídři v udržitelném rozvoji

 

Nominace na třetí ročník Cen Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs) udělovaných firmám, nevládním organizacím a veřejným institucím za jejich příspěvek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN započaly 1. března 2019 a projekty je možné nominovat do 31. března 2019. Slavnostní předávání cen se uskuteční 30. května 2019 v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Cílem Cen SDGs je propagovat Cíle udržitelného rozvoje OSN a upozorňovat na význam soukromé, nevládní a veřejné sféry při jejich naplňování. Každý rok jsou jimi oceňovány instituce a jednotlivci, kteří přispívají k tomu, že se udržitelný rozvoj stává každodenní součástí života v České republice. Pořadatelem Cen SDGs je Asociace společenské odpovědnosti a MZV je partnerem projektu.

Přihlašovat projekty do Cen SDGs je možné na internetové stránce www.globalnicile.cz. Celkem bude letos uděleno sedm cen, např. za udržitelný podnikatelský projekt, za aktivity v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce či pro mladého lídra do 30 let. V letošním roce poprvé bude cena udělena v kategorii „rovnost mužů a žen“ za projekt přispívající ke genderové rovnosti.

Předávání Cen SDGs 2019 bude spojeno s konáním Global Goals World Cup Prague, amatérským ženským fotbalovým turnajem, který propaguje SDGs a genderovou rovnost po celém světě. Poté co GGWCup proběhl již na pěti různých kontinentech, zavítá poprvé i do Prahy. Finále proběhne v předvečer předávání Cen SDGs 29. května 2019. 

SDGs byly přijaty v OSN v roce 2015. Zahrnují 17 cílů v hospodářské, sociální a environmentální oblasti, které chce OSN naplnit do roku 2030. SDGs směřují k dosažení rozvoje, který nepůjde na úkor přírody ani společnosti a umožní tak naplnění potřeb současné generace, aniž by ohrožoval potřeby generací budoucích.

.