Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem

 

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zavítal na závěr své dvoudenní návštěvy Velké Británie do Londýna, kde jednal s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem. Šéf české diplomacie dále vystoupil s přednáškou v Královském institutu mezinárodních vztahů Chatham House.

Hlavními tématy jednání ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka s britským protějškem Jeremy Huntem byly ochrana českých a britských občanů po brexitu, aktuální vývoj ve vystoupení Velké Británie z EU či budoucí spolupráce v oblasti bezpečnosti. „Velká Británie zůstane pro ČR významným partnerem v řadě oblastí i po svém odchodu z EU. Za prioritní považujeme vedle bezpečnosti také rozvoj spolupráce v oblasti kulturní a školské výměny,“ uvedl po jednání ministr Petříček.

Šéf české diplomacie dnes také vystoupil na půdě Královského institutu mezinárodních vztahů Chatham House s přednáškou na téma budoucí bezpečnostní spolupráce mezi EU a Velkou Británií po brexitu. „Považuji za klíčové, aby se Velká Británie i po brexitu účastnila misí a operací EU v rámci společné bezpečnostní a obranné politiky,“ řekl ve svém projevu ministr zahraničních věcí.

Na závěr své návštěvy přijal ministr Petříček pozvání do diskuzního pořadu BBC Hard Talk.

galerie

Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem

.