Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek přijal velvyslance Singapuru
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek přijal velvyslance Singapuru

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přijal dne 27. března 2019 velvyslance Singapuru (se sídlem v Singapuru) Tan Soo Khoona u příležitosti jeho pravidelné návštěvy v ČR. Předmětem rozhovoru byly bilaterální vztahy mezi oběma zeměmi, včetně nedávných cest a návštěv na vysoké úrovni, ekonomické a obchodní spolupráce či perspektiv spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Zmíněn byl i záměr na budoucí znovuotevření zastupitelského úřadu ČR v Singapuru.

Singapur představuje významného partnera v dynamickém regionu jihovýchodní Asie. V regionálním integračním uskupení ASEAN nyní na období tří let zastává roli koordinátora pro vztahy s EU. V říjnu 2018 EU se Singapurem podepsala dohody o partnerství a spolupráci, o volném obchodu a o podpoře a ochraně investic, jež po svém vstupu v platnost v návaznosti na budoucí ratifikaci vytvoří moderní smluvní rámec pro další rozvoj vzájemné spolupráce mezi EU, jejími členskými zeměmi a Singapurem.

ČR a Singapur dlouhodobě pojí bezproblémové a přátelské vztahy. Jejich nedílnou součástí je i nezanedbatelná obchodní výměna, která podle předběžných výsledků za rok 2018 dosáhla téměř 880 mil. USD, resp. více než 19 mld. Kč, přičemž z toho český vývoz představoval 345,5 mil. USD, resp. 7,5 mld. Kč.

.