Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Chmelař na konzultacích v Lichtenštejnsku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Chmelař na konzultacích v Lichtenštejnsku

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař navštívil v úterý 2. dubna 2019 lichtenštejnský Vaduz v souvislosti s pravidelnými bilaterálními konzultacemi. Jednání s velvyslankyní Mariou-Piou Kothbauerovou a politickým ředitelem ministerstva zahraničí Martinem Frickem se za MZV zúčastnil také  ředitel odboru států střední Evropy Tomáš Kafka.

 „Česko-lichtenštejnské vztahy se navzdory zděděné historické zátěži vyvíjejí velmi konstruktivně jak v oblasti bilaterálních projektů, tak mezinárodní spolupráce,“ řekl náměstek Chmelař v období, kdy si země připomínají 10. výročí navázání diplomatických vztahů. 

Obě země jsou partnery při uplatňování principu multilateralismu a mezinárodního práva při řešení aktuálních konfliktů. Vyvážený přístup je vhodné uplatňovat i při pohledu na společnou historii.  

V této souvislosti byla oceněna činnost Česko-lichtenštejnské komise historiků, jejíž mandát byl prodloužen na další dva roky.   

Rozvíjet se začínají také projekty setkávání mládeže, například mezi Vaduzem a Brnem. Tématem jednání byla rovněž aktuální evropská problematika. Česká delegace si během návštěvy prohlédla také výstavu k 300. výročí Lichtenštejnska v Národním muzeu ve Vaduzu.

Náměstek Chmelař na konzultacích v Lichtenštejnsku.

Náměstek Chmelař na konzultacích v Lichtenštejnsku.

.