Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kulatý stůl pro banky a asociace firem k vyhlášení výzvy programu Záruka
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kulatý stůl pro banky a asociace firem k vyhlášení výzvy programu Záruka

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa uspořádal dne 2. 4. 2019 kulatý stůl pro banky a asociace firem k novému programu Záruka zahraniční rozvojové spolupráce. Program, který bude oficiálně spuštěn dne 8. 4. 2019, připravilo MZV ve spolupráci s Českomoravskou záruční rozvojovou bankou (ČMZRB). Jeho cílem je snížit riziko investování v rozvojových zemích a usnadnit vstup českých aktérů na tyto trhy. 

Program nabízí záruku ČMZRB až do výše 50 % jistiny komerčního úvěru na investiční aktivity v rozvojových zemích. Stimuluje tím banky k ochotnějšímu půjčování a firmy k rizikovějšímu investování. Podmínkou podpory je udržitelnost investice a její konkrétní rozvojový dopad v zemi realizace. Tím je např. zvyšování místní zaměstnanosti či předávání know-how a technologií. Kromě rozvojových přínosů přináší program i nové příležitosti pro české firmy, jak se etablovat v rizikovějších teritoriích.


Rozpočet program je v letošním pilotním ročníku 50 mil. Kč. Výzva pro předkládání projektů bude vyhlášena dne 8. 4. 2019. Více informací lze najít na www.cmzrb.cz

přílohy

Leták ZRS 4 MB pdf (Acrobat dokument) 8.4.2019

galerie

Kulatý stůl pro banky a asociace firem k vyhlášení výzvy programu Záruka

.