Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

YouTuber Kovy delegátem Fóra mládeže OSN
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

YouTuber Kovy delegátem Fóra mládeže OSN

 

Každoroční Fórum mládeže se odehrálo ve dnech 8. a 9. dubna 2019 v sídle OSN v New Yorku. Českou republiku na něm zastupoval populární YouTuber a moderátor Karel Kovář, známý pod přezdívkou Kovy. Ve svém vystoupení kladl důraz na participaci občanské společnosti při správě věcí veřejných. Navázal tak na hlavní téma českého předsednictví v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC) z minulého roku.

Fórum mládeže se každoročně koná pod záštitou ECOSOC. Účastní se ho zástupci mladých lidí z celého světa. Téma letošního ročníku je „Mládež: zmocněna, začleněna a rovnocenná“. Základem Fóra byly debaty o možnostech zapojení mládeže do naplňování cílů Agendy 2030 a jejich role při řešení otázek, jako jsou inkluze, rovnoprávnost a spravedlnost.

Zástupce ČR Kovy se účastnil především debat o cíli udržitelného rozvoje č. 16, který je zaměřen na mír, spravedlnost a fungující instituce. Naplňování těchto zásad je rovněž jednou z priorit zahraniční politiky ČR. Mezi osmdesáti mladými delegáty byl vybrán jako jeden ze tří hlavních řečníků doprovodné akce s názvem „Zmocněni participovat“, kde zúročil své zkušenosti se zpracováváním společenských témat a problémů současného světa.

.