Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Charitativní akce ve prospěch komunitního centra Hájek
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Charitativní akce ve prospěch komunitního centra Hájek

 

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček s chotí Ivou uspořádali ve středu 10. dubna 2019 charitativní akci ve prospěch komunitního centra v areálu františkánského kláštera Hájek. Akce se zúčastnili zástupci diplomatického sboru.

Komunitní centrum má vzniknout v areálu zdevastovaného františkánského kláštera Hájek a jeho základním posláním bude péče a práce s duševně postiženými. Cílem je rovněž propojit aktivity centra s místní komunitou a učinit z něj místo setkávání.

Samotný františkánský klášter leží v katastru obce Červený Újezd zhruba 17 km od Prahy. Klášter se zahradou a loretánskou kaplí, která patří mezi nejstarší v Čechách, je poutním místem. S Prahou jej spojuje poutní cesta vedoucí z pražské Lorety, která je lemovaná 20 kaplemi.

V 18. století navštěvovalo klášter Hájek až 60 tisíc poutníků ročně. V období komunistického režimu sloužil areál podobně jako řada dalších českých klášterů jako sběrný tábor pro představitele církví. V 90. letech byl areál navrácen františkánům ve velmi špatném stavu.

galerie

Charitativní akce ve prospěch komunitního centra Hájek

.