Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček jednal se srbským ministrem zahraničí Dačićem
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček jednal se srbským ministrem zahraničí Dačićem

 

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal v úterý 23. dubna 2019 v Černínském paláci s prvním místopředsedou srbské vlády a ministrem zahraničních věcí Ivicou Dačićem. Hlavními tématy byly evropská integrace, podpora zemí západního Balkánu či prohlubování ekonomické spolupráce.

„Podpora zemí západního Balkánu je nedílnou součástí české zahraniční politiky. Srbsko vnímáme jako klíčovou zemi pro evropskou integraci zemí v tomto regionu,“ uvedl po jednání ministr Tomáš Petříček. Podpora zemím západního Balkánu bude zároveň jednou z  priorit v rámci předsednictví ve V4, kterého se Česko ujme v červenci 2019.

Ministři zahraničí České republiky a Srbska jednali také o ekonomické spolupráci obou zemí. „Česká republika má zájem o posílení spolupráce v oblasti obchodu a investic. Máme pozitivní výsledky ve vzájemné ekonomické spolupráci, naši podnikatelé mají o Srbsko eminentní zájem,“ řekl šéf české diplomacie. Obchodní výměna za rok 2018 dosáhla více jak 27 miliard korun, to je nárůst o více jak 5,5 miliard korun oproti roku 2017. Ministři dnes hovořili také o podpoře české krajanské komunity v Srbsku a spolupráci ve školství.

galerie

Ministr Petříček jednal se srbským ministrem zahraničí Dačićem

.