Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV partnerem projektu Ceny za naplňování Cílů udržitelného rozvoje
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV partnerem projektu Ceny za naplňování Cílů udržitelného rozvoje

 

V rámci třetího ročníků Cen SDGs začalo veřejné hlasování o nejlepší projekty přispívající k naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN. Do 29. května můžete vybírat z deseti finalistů v kategoriích Byznys a Veřejná sféra na stránkách  www.globalnicile.cz.

Výsledky hlasování zveřejní Asociace společenské odpovědnosti na galavečeru 30. května 2019. Firmy a státní správa budou oceněny za iniciativy, produkty nebo služby, kterými naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. 

Ceny SDGs 2019 vycházejí z Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDG - Sustainable Development Goals), na jejichž naplňování se shodly všechny členské státy v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán usiluje o řešení aktuálních problémů světa. 

Desítku finalistů vybrala odborná porota z 213 přihlášených projektů a o vítězích rozhodne veřejnost v online hlasování. Asociace společenské odpovědnosti udílí Ceny SDGs ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Součástí letošních Cen SDGs 2019 je turnaj ženského fotbalu, jehož finále se uskuteční ve středu 29. května 2019 na Václavském náměstí v Praze. Klání se účastní i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Rozhodčím zápasu, kde se bude bojovat nejen za vítězství, ale i za lepší svět, bude dánský herec Nikolaj Coster-Waldau, známý jako „králokat“ Jaime Lannister v seriálu Hra o trůny. Více o turnaji najdete na následující adrese ggwcup.com/prague2019

.