Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Chmelař jednal se státní ministryní Gruzie pro usmíření a občanskou rovnost
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Chmelař jednal se státní ministryní Gruzie pro usmíření a občanskou rovnost

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař jednal 23. května 2019 se státní ministryní Gruzie pro usmíření a občanskou rovnost Ketevan Tsikhelashvili. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a „zamrzlé konflikty“ na území Gruzie.
 

Náměstek Chmelař poblahopřál gruzínským hostům ke státnímu svátku jejich země, Dni nezávislosti 26. května, a vyzdvihl vysokou úroveň bilaterálních vztahů. Zdůraznil, že Česká republika bude i nadále podporovat integrační úsilí Gruzie na cestě do evropských a euroatlantických struktur. Zároveň náměstek Chmelař uvedl, že jediným způsobem zajištění spravedlivého a trvalého řešení „zamrzlých konfliktů“, je mírové řešení založené na respektování gruzínské nezávislosti, suverenity a územní celistvosti,

Ministryně Tsikhelashvili poděkovala za dlouhodobou podporu její zemi, především s ohledem na  územní celistvost a ambice na integraci do EU a NATO. Ministryně seznámila náměstka Chmelaře se situací v Jižní Osetii a Abcházii a s konkrétními projekty gruzínské vlády zaměřenými na dosažení míru a usmíření.

.