Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek jednal s ministryní Ghanské republiky Cynthiou Morrison
Foto: MZV CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek jednal s ghanskou ministryní pro gender, děti a sociální věci Cynthiou Morrison

 

Státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek se dne 28. května 2019 setkal s ministryní pro gender, děti a sociální věci Ghanské republiky Cynthiou Morrison, která přicestovala do ČR v doprovodu delegace úspěšných ghanských podnikatelek s cílem inspirovat se systémem podpory rovných příležitostí v ČR.
 

Předmětem rozhovoru byla dynamika bilaterálních vztahů, ekonomická a obchodní spolupráce a jejich perspektiva do budoucna. Ghanská ministryně se velmi zajímala o české zkušenosti v otázce rovného postavení žen, nastavení systému, kterým se ČR v této oblasti řídí a jak je v praxi uplatňován. Diskutován byl zejména kariérní růst žen a možnosti slaďování pracovního a rodinného života v podmínkách MZV. Státní tajemník Stašek, do jehož portfolia tato agenda na MZV spadá, zájem velmi kvitoval: „Těší mne iniciativa Ghanské republiky v oblasti podpory žen a rovných příležitostí a jsem rád, že se můžeme podělit o naše zkušenosti.“ 

Státní tajemník Stašek jednal s ministryní Ghanské republiky Cynthiou Morrison

Státní tajemník Stašek jednal s ministryní Ghanské republiky Cynthiou Morrison

Česká republika a Ghana si letos připomínají 60. výročí navázání diplomatických styků. Ghana patří k nejvýznamnějším obchodním partnerům ČR v subsaharské Africe, v závěrečné fázi jednání je dohoda o hospodářské spolupráci. ČR realizovala v Ghaně řadu menších rozvojových projektů, převážně v oblasti zdravotnictví, přístupu k pitné vodě a vzdělávání. Na českých vysokých školách studuje značný počet ghanských studentů.

Návštěva ghanské ministryně navazuje na úspěšnou misi českých podnikatelek do Ghany v lednu 2019. V rámci své týdenní návštěvy ČR se dále mimo jiné setká s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem či veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovu.

.