Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček uskutečnil pracovní návštěvu Francie
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček uskutečnil pracovní návštěvu Francie

 

Ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček navštívil 5. června  2019 Francii. Jednal s ministrem zahraničních věcí Francie Jeanem-Yvesem Le Drianem i s francouzskou státní tajemnicí Amélie de Montchalin. Na pařížském hřbitově Père-Lachaise se poklonil památce československých vojáků padlých v I. a II. světové válce.

S ministrem zahraničních věcí Le Drianem prodiskutoval ministr Petříček bilaterální otázky včetně plnění Akčního plánu strategického partnerství, priorit českého předsednictví ve V4 a dalších zahraničně-politických otázek týkajících se Ruska a Ukrajiny, Sahelu a západního Balkánu.

„Francie je naším významným spojencem. Ministra Jeana-Yvese Le Driana jsem ujistil, že budeme během českého předsednictví ve skupině V4 posilovat  kontakty  v rámci EU. Naším cílem je překonávání rozdílů mezi unijními zeměmi a posilování jednoty EU. Vztahy mezi Českem a Francií jsou na výborné úrovni. Naše společné působení v Mali s cílem posílit bezpečnost a stabilitu v oblasti Sahelu je toho dobrým důkazem,“ uvedl ministr Petříček.

„Se státní tajemnicí pro evropské záležitosti Amélie de Montchalin jsme mluvili o situaci po volbách do Evropského parlamentu a budoucí strategické agendě EU. Máme zájem s Francií koordinovat přípravy nadcházejícího předsednictví  EU v roce 2022“, sdělil ministr Petříček.

galerie

Ministr Petříček uskutečnil pracovní návštěvu Francie

.