Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“

 

Čtvrtý ročník sportovně-charitativní akce Diplomatický pohár 2019/Diplomatic Cup 2019 proběhne ve středu 26. června 2019. Štafetový běh čtyřčlenných družstev na 4x5 km, složených z řad diplomatů a pracovníků MZV ČR se uskuteční v pražském parku Stromovka. Výtěžek akce, která se koná pod záštitou a za osobní účasti ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, půjde prostřednictvím organizace Světlo pro svět na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích.

Jedinečné spojení diplomacie, sportu a dobročinnosti nabízí Diplomatický pohár 2019/Diplomatic Cup 2019, který se uskuteční v Praze již počtvrté. Ve středu 26. června 2019 se na start štafetového běhu na 4x5 km parkem Stromovka postaví pracovníci diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních organizací, zahraničních kulturních institutů a středisek a českého Ministerstva zahraničních věcí, které je spoluorganizátorem akce.

Účast na Diplomatického poháru - ať už v aktivní roli běžců, nebo fanoušků - nabídne mezinárodní diplomatické komunitě, která působí v Praze, sportovní zážitek a neformální společenskou atmosféru. Jejím smyslem je také dobročinnost v podobě finanční podpory neziskové organizace Světlo pro svět, která je hlavním charitativním partnerem Diplomatického poháru. Světlo pro svět se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty v rozvojových zemích. Organizace systematicky podporuje práva osob se zdravotním postižením a přispívá ke zlepšení kvality života lidí s různou formou postižení v nejméně rozvinutých zemích světa.

Akce je součástí největšího štafetového běhu v České republice O2 Pražská štafeta 4x5, jehož se účastní tisíce amatérských běžců včetně firemních a korporátních společností, své zástupce na trati i v zázemí bude mít také řada institucí ze státního sektoru a obchodních komor. Hlavním organizátorem Diplomatic Cup 2019 je vedle MZV společnost RunCzech, největší pořadatel běžeckých akcí v ČR.

 

 

DIPLOMATIC CUP 2019

KDY: středa 26. 6. 2019 start 18.00 hod

KDE: park Stromovka, start a cíl: areál Výstaviště Holešovice

KDO: běžci z řad diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních organizací, zahraničních kulturních institutů a středisek a českého Ministerstva zahraničních věcí

TRAŤ: 4x5 km okruh od Průmyslového paláce parkem Stromovka a zpět

DOPROVODNÝ PROGRAM: piknik, koncert, party, hezký večer

 

Pravidla pro účast:

Čtyřčlenné týmy pro štafetový běh s úseky po pěti kilometrech mohou být složeny jako výhradně ženské týmy, výhradně mužské nebo smíšené. Týmy jsou klasifikovány v jedné kategorii bez ohledu na jejich složení. Podmínkou účasti je zdravotní způsobilost a věk nad 18 let.

Diplomatický pohár je otevřen pracovníkům Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Podmínkou účasti pro pracovníky diplomatických misí, konzulárních úřadů, mezinárodních vládních organizací a zahraničních kulturních institutů a středisek je jejich registrace/evidence Diplomatickým protokolem Ministerstva zahraničních věcí ČR (včetně registrovaných rodinných příslušníků a místních sil).

Týmy mohou být tvořeny běžci z různých misí/organizací. Diplomatické zástupce mohou doplnit také honorární konzulové registrovaní Diplomatickým protokolem nebo může být složena štafeta z honorárních konzulů různých států.

V každé štafetě musí být minimálně tři účastníci splňující podmínky příslušnosti k úřadu (diplomatické misi, konzulárnímu úřadu, mezinárodní vládní organizaci nebo MZV).

Všichni členové týmu musí být amatérští běžci, nikoliv profesionální nebo elitní běžci.

Registrace účastníků budou verifikovány Diplomatickým protokolem MZV.

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“

DIPLOMATIC CUP 2019: „Diplomats Running for a Good Cause“

.