Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Konzultace náměstka ministra A. Chmelaře a náměstka ministra M. Povejšila s náměstkem ministra zahraničí Ázerbájdžánu K. Khalafovem
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzultace s náměstkem ministra zahraničí Ázerbájdžánu K. Khalafovem

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař a náměstek ministra zahraničních věcí Martin Povejšil jednali dne 26. června 2019 s náměstkem ministra zahraničí Ázerbájdžánu Khalafem Khalafovem. V průběhu konzultací byla diskutována témata vzájemných vztahů, vztahů EU s Ázerbájdžánem regionální a bezpečnostní otázky.
 

Náměstek A. Chmelař se s náměstkem K. Khalafovem shodli, že česko-ázerbájdžánské vztahy jsou těsné, přátelské a oboustranně výhodné. Nový impuls do rozvoje politického dialogu a vzájemných ekonomických vztahů mezi našimi zeměmi přinese plánovaná návštěva prezidenta Ázerbájdžánu v ČR. Náměstek A. Chmelař znovu zopakoval, že ČR podporuje dokončení jednání o nové posílené dohodě mezi EU a Ázerbájdžánem.

Diskuse náměstka M. Povejšila a náměstka K. Khalafova byla věnována otázkám spolupráce mezi zeměmi jihokavkazského regionu, včetně otázek bezpečnostních. V souvislosti s konfliktem o Náhorní Karabach náměstek M. Povejšil zdůraznil, že jedinou cestou, jak dosáhnout urovnání konfliktu, jsou mírová jednání. Oba náměstci si rovněž vyměnili názory na situaci v oblasti lidských práv v Ázerbájdžánu.

galerie

Konzultace náměstka ministra A. Chmelaře a náměstka ministra M. Povejšila s náměstkem ministra zahraničí Ázerbájdžánu K. Khalafovem

.